جانم فدای امام خامنه ای

خون سید الشهدا (ع) تا ابد ضامن حفظ اسلام خواهد بود - ولایت عشق


ولایت عشق

أَطِیعُوا اللَّـهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِی الْأَمْرِ مِنکُمْ
امام خامنه ای: «امروز در فضای مجازی، هزاران توپخانه در حال شلیک به سمت ملت ایران است و اگر گفته می‌شود باید مراقب فضای مجازی بود از این جهت است که دشمن نتواند از این فضا برای هدف قرار دادن هویت و موجودیت ملت و نظام اسلامی استفاده کند.» ( ۶ دی ۱۳۹۶ )

خون سید الشهدا (ع) تا ابد ضامن حفظ اسلام خواهد بود

السلام علیک یا اباعبدالله

 

امسال از روز چهارم محرم تا امروز، در یکی از شهرهای ساحلی گیلان بودم. مردم این منطقه اغلب شناخت عمیقی از اسلام ندارند و خیلی از ایشان و به ویژه جوان ها، کم و بیش تحت تأثیر تبلیغات منفی کانال های مواجب بگیر ماهواره ای قرار دارند. «تحت تأثیر» به این معنی که بعضاً برای شبهاتی که طرح می شود، پاسخ روشنی ندارند.

البته در همین منطقه هم شاهد جوانان بصیر و رشیدی هستیم که دل بستۀ اسلام و عاشق نظام و رهبرشان هستند، اما گاهی در این بخش می توان جوانانی را دید که اهل انجام واجبات و ترک محرمات نیستند و حتی گاه مثلاً ممکن است به یک نمونه استثنایی برخورد که کم و بیش علاقمند به تبلیغات دروغین یک کانال مبلغ مسیحیت شده است. برآورد طبیعی از این وضعیت این است که بگوییم دشمن در فریب بخش کوچکی از جوانان و دوری ایشان از خدا و مردم و نظام موفق عمل کرده است؛ اما ناگهان محرم فرا می رسد. همان جوانان به ظاهر فریب خورده، سیاه می پوشند، خود را تطهیر می کنند و در مساجد حاضر می شوند.

به عشق سیدالشهدا (علیه السلام) در مسجد و هیئت خدمت می کنند، نماز را به پا می دارند، عزاداری می کنند و به سر و سینه می زنند. این چنین است که به روشنی می توان دریافت که حتی امروز نیز، این خون سید الشهدا (علیه السلام) است که اسلام را زنده نگه داشته است.

حسین (علیه السلام) پیامبر عشق است و همچنان و تا ابد، دل ها را به خدا می رساند. هنوز که محرم جاری است و فیض اشک و مناسک روضه و مرثیه و عزاداری ادامه دارد، می توان فهمید که جوانان تا یک سال بعد که محرمی دیگر از راه برسد، بیمه شده اند.

بگذار دشمن آب در هاون بکوبد. محرم آمده است و تمام کاشته های کثیف و شیطانی شان را به باد داده است. بگذار سالی دیگر بدوند و زور بزنند و دلارها و انرژی و نیروی انسانی شان را هدر بدهند. محرمی دیگر از راه می رسد و باز دل ها به یاد خدا می افتد و زیر پرچم امام عشق (علیه السلام) سینه می زنند و از خدای شهیدان، زندگی با عزت و شهادت را تمنّا می کنند. بگذار دشمن آب در هاون بکوبد، حسین (علیه السلام) اسلام را بیمه کرده است. بگذار دشمن مذبوحانه تلاش کند و از عصبانیت بمیرد، چرا که هرگز نمی تواند ارزش های اسلامی را کم فروغ کند. آری آن جلوه که فانی نشود نور خداست:

«یریدون لیطفؤا نورالله بأفواههم والله متمّ نوره و لوکره الکافرون. یعنی: آنان می خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش سازند؛ ولی خدا نور خود را کامل می کند هر چند کافران خوش نداشته باشند. (سوره مبارک صف / آیه 8 - ترجمه مکارم شیرازی) »