جانم فدای امام خامنه ای

بازگشت پیکر مطهر شهید محمود مهاجر بعد از 26 سال - ولایت عشق


ولایت عشق

أَطِیعُوا اللَّـهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِی الْأَمْرِ مِنکُمْ
امام خامنه ای: «امروز در فضای مجازی، هزاران توپخانه در حال شلیک به سمت ملت ایران است و اگر گفته می‌شود باید مراقب فضای مجازی بود از این جهت است که دشمن نتواند از این فضا برای هدف قرار دادن هویت و موجودیت ملت و نظام اسلامی استفاده کند.» ( ۶ دی ۱۳۹۶ )

بازگشت پیکر مطهر شهید محمود مهاجر بعد از 26 سال

پیکر شهید محمود مهاجر، نوجوان 15 ساله، همراه با کاروان شهدای گمنام بعد از ۲۶ سال به دامان خانواده بازگشت.

شهید محمود مهاجر متولد 1350  استان زنجان است. وی در سن 15 سالگی و در عملیات کربلای 8 در سال 65 به شهادت رسیده است. طبق اعلام کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، پیکر پاک 80 شهید دفاع مقدس در تهران تشییع می‌شود و شهید محمود مهاجر یکی از 12 شهید شناسایی شده از این 80 شهید است که 26 سال مفقود بوده است.

محمود بلافاصله پس از آنکه برادرش از جبهه های جنگ به علت عارضه شیمیایی برمی گردد، علاقمند اعزام به جبهه می‌شود. او به سبب سن کم خود اجازه ورود به جبهه‌های جنگ را نداشت. از پدرش اجازه می‌گیرد و در نهایت با جعل عنوان شناسنامه برادر خود احمد، راهی مسجد محل و از آنجا راهی جنوب می‌شود. وی در عملیات کربلای 8 درحالی که فرمانده یک دسته 22 نفره بوده است، به شهادت می رسد.

 

محمود نوجوان وصیت‌نامه هم نوشته بود، در بخشی از وصیت نامه‌اش خطاب به والدینش گفته بود که به شهادت او افتخار کنند چراکه در فردای قیامت مقابل حضرت زهرا(س) رو سفید هستند و می‌توانند بگویند که هدیه کوچکی را در راه امام حسین(ع) تقدیم کرده‌اند.

 

پیکر مطهر شهید دانش‌آموز محمود مهاجر ساعت 15 روز 29 آذر ماه، با حضور خانواده، همرزمان و مردم محله جنوب تهران از محل خیابان شهید رجایی، سه راه علی‌آباد، ابتدای 18 متری تختی به سمت مسجد الرضا(ع) تشییع شد. همچنین مراسم وداع با این شهید  همان شب همزمان با اقامه نماز مغرب و عشا در مسجدالرضا(ع) به همراه قرائت زیارت عاشورا و مداحی برگزار گردید.

 

پیکر شهید محمود مهاجر ساعت 9 صبح 30 آذر از مسجد الرضا (ع) تشییع شد و در قطعه 26 گلزار شهدای بهشت زهرا (س) آرام گرفت و مراسم باشکوه گرامی داشت او، در روز جمعه اول دی ماه از ساعت 14 تا 16 در مسجد الرضا(ع) برگزار شد.

***

لینک فیلم وداع خانواده شهید محمود مهاجر با پیکر مطهر این شهید را در ادامه ملاحظه می فرمایید:

http://media.tasnimnews.com//Uploaded/Video/13911002000038.flv